wystawy

-A A +A

Wystawa o Marku Hłasce

Legenda Marka Hłaski, mit buntownika i wygnańca, intryguje coraz to nowe pokolenia czytelników. Niezwykłe koleje awanturniczego życia powodują jednak, iż w powszechnej świadomości na plan dalszy schodzi obraz Hłaski - pisarza. Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej twórczości Marka Hłaski pt. Żył krótko "a wszyscy byli odwróceni" (I piętro w Bibliotece UR).

Nowa wystawa w BUR

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. "Zawidzenia" przedstawiającej malarstwo Marka Pokrywki z Wydziału Sztuki UR oraz fotografie Jana Wolskiego z Wydziału Filologicznego UR.  Wystawę można zwiedzać w dniach 04.04-30.04.2018 r. w holu głównym Biblioteki UR.

"Jane Austen - angielska królowa romansu" - nowa wystawa

W 2017 r. minęło 200 lat od śmierci Jane Austen, autorki "Dumy i uprzedzenia" , "Rozważnej i romantycznej" i kilku innych bardzo popularnych romansów. O ich znaczeniu i wartości świadczą wielokrotnie nagradzane ekranizacje jej wszystkich powieści. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy zatytułowanej "Jane Austen - angielska królowa romansu", poświęconej życiu i twórczości pisarki jak również ekranizacjom jej książek. Wystawa mieści się w gablotach na I piętrze Biblioteki UR.

Nowa wystawa w BUR

Sekcja plastyczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie zaprasza na wystawę wybranych prac z roku akademickiego 2016/2017. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 stycznia 2018 roku o godzinie 13.00 w holu Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. prof. Stanisława Pigonia 8).

Wystawa pt. "Kresy - dawna ojczyzna"

Wschodnie pogranicze międzywojennej Polski to świat, którego nie ma. Miejsca, ludzie, zapachy i smaki, które trudno dziś odnaleźć. Żyją jednak we wspomnieniach dawnych mieszkańców, w książkach i na starych fotografiach. Zapraszamy do obejrzenia wystawy  "Kresy - dawna ojczyzna" - nostalgicznej wycieczki do przedwojennej rzeczywistości. 
Wystawę można obejrzeć na I piętrze Biblioteki UR.

Strony