Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego jest największą książnicą humanistyczną w regionie Polski południowo-wschodniej o uniwersalnym charakterze kolekcji.

Biblioteka URKsięgozbiór liczący ponad 790 tys. woluminów książek udostępniamy poprzez wypożyczenia miejscowe i międzybiblioteczne oraz prezencyjnie w specjalistycznych czytelniach, w Czytelni Wydziałów Biologiczno-Rolniczego i Ekonomii, a także w dwóch agendach instytutowych (Biblioteka Instytutu Archeologii i Czytelnia Instytutu Muzyki). Posiadamy ponadto ponad 109 tys. woluminów czasopism oraz ponad 24 tys. jednostek inwentarzowych zbiorów specjalnych.

Naszym Użytkownikom oferujemy możliwość korzystania z 52 komputerów z dostępem do Internetu, z czego większość wyposażona jest także w edytor tekstów, arkusz kalkulacyjny czy program do tworzenia prezentacji. W budynku Biblioteki przy ul. prof. Stanisława Pigonia 8 oferujemy również bezprzewodowy dostęp do internetu w Strefie Wi-Fi BUR. Na czytelników ceniących ciszę i pracę w odosobnieniu i skupieniu czekają indywidualne kabiny.

Biblioteka pracuje w zintegrowanym systemie bibliotecznym Prolib, który umożliwia przeszukiwanie zbiorów poprzez katalog on-line

Wejście do katalogu OPAC

Dokładne informacje o zasadach korzystania z naszych usług biblioteczno-informacyjnych znajdują sie w wirtualnym przewodniku krok po kroku.

Staramy się, by nasza Biblioteka przeobrażała się w profesjonalne centrum informacyjno-edukacyjne wspierające rozwój nauki, kultury i sztuki w środowisku akademickim Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz w całym regionie.

I mamy nadzieję, że nasze starania przynoszą już efekty...

Bo wszystko co robimy, robimy dla Naszych Użytkowników.