Nowy numer Podkarpackich Studiów Bibliotecznych

-A A +A

Miło nam poinformować, że ukazał się piąty numer czasopisma naukowego wydawanego przez naszą Bibliotekę pt. "Podkarpackie Studia Biblioteczne". Zapraszamy do lektury.

 

Na łamach najnowszego numeru PSB przeczytać można m. in. o roli biblioteki uczelni pedagogicznej w świetle konektywizmu oraz o dawnej i współczesnej pedagogice bibliotecznej, a także zapoznać się z przeglądem publikacji pracowników BUR z lat 2001-2015. Cieszymy się, że nasze czasopismo zyskuje nowych Autorów i Czytelników i że dokumentuje rozwój bibliotek i bibliotekarstwa na Podkarpaciu.

Wszystkie artykuły dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa, a czasopismo – jako jedno z niewielu periodyków naukowych w Polsce – dostępne jest również w formatach mobilnych.

Wersja na e-czytnik: 
 
Pełne wydanie bieżącego numeru PSB w formacie PDF znajduje się w zasobach Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej.

„Podkarpackie Studia Biblioteczne” (http://psb.ur.edu.pl/) to otwarte czasopismo naukowe poświęcone zagadnieniom bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Naszą intencją jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń oraz publikowania rozważań teoretycznych dla bibliotekarzy, pracowników naukowych oraz innych osób zainteresowanych poruszaną tematyką z regionu Podkarpacia oraz całej Polski. Czasopismo otrzymało 2 pkt wg aktualnego wykazu czasopism naukowych MNiSW.

Gorąco zachęcamy do lektury!