Nowy numer Podkarpackich Studiów Bibliotecznych

-A A +A

Miło nam poinformować, że ukazał się czwarty numer czasopisma naukowego wydawanego przez naszą Bibliotekę pt. "Podkarpackie Studia Biblioteczne". Zapraszamy do lektury.

 

Na łamach najnowszego numeru PSB przeczytać można m. in. o nowoczesnych rozwiązaniach stosowanych we współczesnym bibliotekarstwie cyfrowym i w marketingu bibliotecznym, a także o rozwoju zawodowym bibliotekarzy dzięki stażom w zagranicznych placówkach. Zapraszamy równiez do lektury artykułów poświęconych historii drukarstwa i czasopiśmiennictwa. Cieszymy się, że nasze czasopismo zyskuje nowych Autorów i Czytelników i że dokumentuje rozwój bibliotek i bibliotekarstwa na Podkarpaciu.

 

Wszystkie artykuły dostępne są na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa, a czasopismo – jako jedno z niewielu periodyków naukowych w Polsce – dostępne jest również w formatach mobilnych.

Wersja na e-czytnik: 
 
Pełne wydanie bieżącego numeru PSB w formacie PDF znajduje się w zasobach Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej.

„Podkarpackie Studia Biblioteczne” (http://psb.ur.edu.pl/) to otwarte czasopismo naukowe poświęcone zagadnieniom bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Naszą intencją jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń oraz publikowania rozważań teoretycznych dla bibliotekarzy, pracowników naukowych oraz innych osób zainteresowanych poruszaną tematyką z regionu Podkarpacia oraz całej Polski. Czasopismo otrzymało 2 pkt wg aktualnego wykazu czasopism naukowych MNiSW.

Gorąco zachęcamy do lektury!