Jak korzystać z zasobów elektronicznych - szkolenia on-line

Serdecznie zapraszamy na szkolenia internetowe, podczas których przybliżymy nasze zasoby elektroniczne (z nauk humanistycznych, ścisłych i ekonomicznych) oraz przedstawimy sposoby ich skutecznego przeszukiwania.

Zapraszamy na następujące webinaria:

• Bazy EBSCO dla studentów nauk humanistycznych

Wtorek 24 marca, 2020 | godz. 13:30 | Link do rejestracji

• Bazy EBSCO dla studentów nauk ścisłych

Środa 25 marca, 2020 | godz. 12:00 | Link do rejestracji

• Jak  epidemia COVID19 wpłynie na globalną ekonomię, czyli o zasobie Business Source Ultimate

Odpowiedzi poszukamy wykorzystując zasób bazy Business Source Ultimate, która jest dostępna w ramach licencji krajowej EBSCO.
Czwartek 26 marca, 2020 | godz. 10:00 | Link do rejestracji

• MULTIWYSZUKIWARKA naukowa od strony użytkownika

Podczas szkolenia przyjrzymy się wyszukiwarce naukowej pod kątem tego, co widzi użytkownik. Podjęte zostaną zagadnienia jak: ranking trafności, ograniczanie listy wyników, wzmianki encyklopedyczne, wyszukiwanie publikacji.
Czwartek 26 marca, 2020 | godz. 14:00 | Link do rejestracji

Sesje online odbywają się poprzez internetowe narzędzie WebEx. Podczas sesji trener dzieli pulpit z uczestnikami. Do komunikacji wykorzystywany jest zestaw słuchawkowy, dzięki czemu dostępne jest połączenie audio, które zapewnia pełną informację zwrotną lub chat box.

Zalecamy, aby uczestnicy dołączali do nas na 10 minut przed każdą sesją, aby upewnić się, że połączenie jest możliwe i stabilne. Samouczek, który wyjaśni jak połączyć się z webinarium i w jaki sposób konfigurować urządzenia audio jest dostępny tu.