OVID - atlasy anatomiczne oraz inne bazy medyczne

-A A +A

Zapraszamy do korzystania z baz testowych dostępnych na platformie OVID. Są to narzędzia z zakresu medycyny i kierunków pokrewnych. Dostęp testowy potrwa do 21 czerwca 2021r.

Bazy testowe Visible Body oraz Visual DX zawierają narzędzia do wizualizacji i uczenia się anatomii człowieka w 3D. Dostęp testowy potrwa do 23 maja 2021.

  • Acland’s Video Atlas of Human Anatomy – Studentom, którzy nie mają dostępu do prosektorium, Acland’s Anatomy zapewnia poznanie prawdziwego ludzkiego ciała i zrozumienie mechaniki ruchu ciała.
  • Bates Visual Guide to Physical Examination – Pozwala zapoznać się z technikami badania fizykalnego od stóp do głów oraz opartego na systemach, które jest wprowadzeniem do medycyny klinicznej.
  • LWW Health Library – Premium Basic Sciences – jest źródłem sprawdzonych treści z zakresu edukacji medycznej, nauk o zdrowiu i medycyny klinicznej, przeznaczonym dla studentów, wykładowców i klinicystów. Zapewnia interaktywny dostęp online do podstawowych podręczników, filmów z procedurami, ilustracji, studiów przypadków i banków quizów specjalnie dostosowanych do poszczególnych specjalności.
  • LWW Health Library – Clerkship Collection – kolekcja przeznaczona dla studentów ostatnich lat studiów medycznych oraz rezydentów.
  • LWW Health Library – Premium Pharmacy Collection - kolekcja przeznaczona dla studentów i wykładowców farmacji, oraz medycyny (farmakologia kliniczna).
  • GIDEON – Global Infectious Diseases and Epidemiology Online Network, unikalne źródło poświęcone wykrywaniu, zapobieganiu i edukacji w zakresie chorób zakaźnych, jest idealne dla każdego, kto zajmuje się tą szybko rozwijającą się dziedziną, w tym klinicystów, edukatorów, decydentów, farmaceutów i badaczy . To multimedialne źródło zawiera aktualne informacje i narzędzia wizualne do diagnozowania chorób i śledzenia najnowszych trendów w epidemiologii i leczeniu.
  • LWW (Lippincott Williams and Wilkins) High Impact Collection - Jest to kolekcja ponad 60 czasopism LWW z najwyższym impact factor obejmująca różne dziedziny medycyny (kardiologia, anestezjologia, ortopedia, choroby wewnętrzne i wileke innych).
  • Visible Body - Atlas anatomii człowieka Visible Body to wielokrotnie nagradzane narzędzie do wizualizacji i uczenia się anatomii człowieka w 3D. Dostępny w siedmiu językach atlas zawiera ponad 5000 dokładnych pod względem medycznym struktur anatomicznych obejmujących anatomię ogólnoustrojową, anatomię regionalną, przekroje i działania mięśni w celu interakcji i zbadania systemów ludzkiego ciała. Lekarze używają go do wyjaśniania pojęć swoim pacjentom; studenci używają go do nauki na wykładach i w laboratorium a profesorowie używają go do ulepszania swoich kursów z biologii i anatomii.
  • Visual DX - VisualDx® umożliwia szybkie przeszukiwanie ponad 40000 obrazów objawów chorób lub wytycznych dotyczących terapii, postępowania i nie tylko - pomagając użytkownikom w tworzeniu diagnozowania różnicowego w celu rozpoznania jednostki chorobowej. Angażuje studentów, rezydentów i lekarzy za pomocą najlepszego narzędzia do diagnostyki różnicowej w medycynie, aby zwiększyć dokładność diagnostyczną, ułatwić podejmowanie decyzji terapeutycznych i poprawić bezpieczeństwo pacjentów.