Dostęp testowy do Loeb Classical Library

-A A +A

Zachęcamy do testowania niezwykle wartościowej biblioteki cyfrowej Loeb Classical Library oferującej dostęp online do dzieł napisanych przez starożytnych autorów greckich i łacińskich.

Na platformie Loeb Classical Library dostępne są utwory m.in. Homera, Ajschylosa, Sofoklesa, Europidesa, Cycerona. Możemy się zapoznać z tekstami filozoficznymi, tragediami, komediami, poezją, odkryciami wielkich matematyków, geografów, medyków oraz z przemyśleniami Ojców Kościoła.

Pomysłodawcą biblioteki był James Loeb (w 1911 r.). Cyfrowa wersja została uruchomiona przez Harvard University Press w 2014 r. i zawiera ponad 530 tomów tekstów łacińskich, greckich i angielskich.

 

Dostęp do platformy:

Szczegółowe informacje na temat działania platformy dostępne są pod adresem: https://www.loebclassics.com/page/faq/frequently-asked-questions

Loeb Classical Library jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł do 31 grudnia 2018 r.

Wszelkie uwagi na temat przydatności bazy prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej: tel. 17 872-13-77,78, inform [at] ur [dot] edu [dot] pl, gg: 1439932