NASBI - internetowa wypożyczalnia książek elektronicznych

-A A +A
Serdecznie zapraszamy do korzystania z Naukowej Akademickiej Sieciowej Biblioteki Internetowej (NASBI) - internetowej wypożyczalni książek elektronicznych polskiego wydawnictwa Helion. Dostęp testowy trwa do 15 lutego 2015 r.

 

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa (NASBI) to internetowa wypożyczalnia książek elektronicznych polskiego wydawnictwa HELION. Baza umożliwia dostęp online do 30 publikacji z takich dziedzin jak informatyka, programowanie, finanse.

Pełna lista testowanych tytułów

Z każdego tytułu może korzystać jednocześnie 5 Użytkowników.

 

Aby skorzystać z publikacji na platformie NASBI należy:

1) Wejść na stronę nasbi.pl.
2) Założyć osobiste konto w bazie (Zarejestruj się).
3) Potwierdzić założenie konta klikając link aktywacyjny przesłany na podany w formularzu rejestracyjnym adres email.
4) Zalogować się do NASBI.
5) Po odnalezieniu właściwej publikacji wybrać opcję Pożycz widniejącą obok tytułu (przed wypożyczeniem można zapoznać się z częścią tekstu publikacji wybierając opcję Czytaj fragment). Po kliknięciu opcji Pożycz książka wędruje na półkę Użytkownika (górne menu). Pozostanie tam przez 5 dni (Użytkownik może ją wcześniej "zwrócić" używając opcji Oddaj).

 

Wypożyczalnia NASBI jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do E-źródeł przez PROXY do 15 lutego 2015 r.


Wszelkie uwagi na temat przydatności tego serwisu prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej: tel. 17 872-13-77,78, 
inform [at] ur.edu.pl, gg:  1439932