Dostęp testowy do baz ProQuest

Zapraszamy do testowania baz ProQuest Central i ProQuest Dissertations & Theses A&I. Dostęp testowy jest aktywny do 31 października 2014.

ProQuest Central – to interdyscyplinarna, pełnotekstowa baza danych. Obejmuje swym zasięgiem takie dziedziny jak m.in. biznes, ekonomię, psychologię, nauki społeczne, nauki humanistyczne.
ProQuest Central wykorzystuje technikę głębokiego indeksowania, które ma na celu uzyskanie większej ilości stron znajdujących się w głębokich warstwach struktury witryny, oferując pobieranie wykresów, tabel i zdjęć.

ProQuest Dissertations and Theses (A&I) – abstraktowo–indeksowa baza rozpraw doktorskich i prac naukowych (PQDT), która zawiera indeksy do ponad 2 mln dysertacji amerykańskich oraz wybranych europejskich rozpraw i prac naukowych, wydawanych od 1861 roku do dnia dzisiejszego. Katalog udostępnia streszczenia do prac doktorskich opublikowanych od lipca 1980 i prac magisterskich publikowanych od 1988 roku. Zawiera też informacje na temat dostępności dysertacji.

Materiały szkoleniowe:  http://proquest.libguides.com/polski

Bazy ProQuest są dostępne z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do E-źródeł przez PROXY do 31 października 2014 r.