"Czarnowidzenie" - wystawa prac Przemysława Pokrywki w Czytelni Prasy

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac dra Przemysława Pokrywki - absolwenta Uniwersytetu Rzeszowskiego i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Otwarcie wystawy odbyło się 5 listopada o godz. 13.00. Galeria zdjęć z tego wydarzenia.

Przemysław Pokrywka - urodzony w 1980 roku w Rzeszowie. Studiował w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego (s. magisterskie) i na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (s. doktoranckie). Dyplom magisterski zrealizował w pracowni malarstwa prof. Tadeusza Wiktora w roku 2005, w 2010 uzyskał tytuł doktora sztuki. Uprawia malarstwo, rysunek, zajmuje się projektowaniem graficznym i scenograficznym.
Zorganizował 5 wystaw indywidualnych (Rzeszów, Kraków ). Brał udział w przeszło 60 ekspozycjach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą (Belgia, Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja, Węgry, Turcja, Rumunia). Laureat nagród w dziedzinie malarstwa (2005, 2006), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007).

O swojej twórczości artysta mówi: "Maluję, wycinam, zbijam. Konstruuję. Gram z iluzją i poprzez iluzję. Swoje językowe inspiracje czerpię zarówno z osiągnięć sztuki figuratywnej, jak i z dokonań abstrakcjonistów. Poruszam się w dwóch światach stylistycznych, nierzadko mieszając morfologie obu konwencji. Moja twórczość nosi znamiona malarstwa materii, surrealizmu, pop–art’u.
Przeżywam, abstrahuję, kontestuję otaczającą mnie rzeczywistość. Inspiruje mnie „naturalnie” abstrakcyjna ikonosfera współczesnej cywilizacji - wyjałowione z pierwotnej treści symbole, zdegradowana architektura, fragmenty niegdyś przydatnych mechanizmów, bazgroły na murach… "

Zdjęcia z otwarcia wystawy: