"Comploratio" - wystawa rysunków Doroty Jajko-Sankowskiej w Czytelni Prasy

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy rysunków z cyklu "Comploratio" Pani dr hab. prof. UR Doroty Jajko-Sankowskiej z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 czerwca o godz. 13.00 w Czytelni Prasy.

Dorota Jajko-Sankowska - urodzona w 1968 roku w Brzozowie. Absolwentka PLSP w Miejscu Piastowym. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom z wyróżnieniem w 1993 roku w zakresie grafiki warsztatowej w pracowni serigrafii prof. Bogdana Przybylińskiego, oraz aneks malarski w pracowni prof. Wojciecha Sadleya.
W latach 1994-2004 - asystent, potem adiunkt w Instytucie Wychowania Plastycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Pracownia Rysunku i Malarstwa.
W latach 1996-1999 pełni funkcję Prezesa Zarządu Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków w Olsztynie.
Obecnie Pani Profesor zatrudniona jest na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w Zakładzie Rysunku.
Autorka wystaw indywidualnych, udział w wystawach zbiorowych.

O swojej twórczości Artystka mówi:
"Moje zainteresowanie malarskie idzie w kierunku wzbogacenia koloru o wartości strukturalne, budowane zarówno teksturą farby jak i linią - czasem gwałtowną – gdzie rysunek istnieje na równych prawach z plamą barwną. Rysowanie farbą czy sztyftem pastelowym obecne jest również we wcześniejszych poszukiwaniach w oleju i pasteli, gdzie harmonia elementów struktury obrazu wynikała z doświadczeń pejzażowych."

Wybrane rysunki z cyklu "Comploratio":