Baza Historical Abstracts with Full Text w dostępie on-line!

-A A +A

Zapraszamy do korzystania z bazy Historical Abstracts with Full Text indeksującej artykuły historyczne z ponad 2,3 tys. czasopism naukowych w ponad 40 językach z archiwami od 1863 r. Dostępbe są również pełnotekstowe czasopisma i książki. 

Baza Historical Abstracts with Full Text zawiera opisy bibliograficzne książek, dysertacje i rozprawy oraz informacje z dziedzin pokrewnych jak archeologia, antropologia i socjologia. Baza obejmuje ponadto kolekcję ponad 540 pełnotekstowych czasopism i ponad 140 książek. Baza jest autorytatywnym źródłem informacji z zakresu historii świata (z wyłączeniem USA i Kanady) począwszy od XV wieku do czasów współczesnych. Tematyka bazy obejmuje: historię świata, historię wojskową, historię edukacji, rolę kobiet w historii i wiele innych tematów istotnych z punktu widzenia studiów i badań w zakresie historii.

Wejście do bazy: 

W Historical Abstracts with Full Text znaleźć można m.in. takie tytuły jak HISTORY TODAY, Journal of Modern History​, Journal of Military History​, American Historical Review, Past & Present czy Clio.

Baza dostępna jest w sieci komputerowej UR oraz zdalnie poprzez serwer PROXY do 30 czerwca 2020 r. 

Zapraszamy do korzystania!