Dostęp testowy do bazy Central & Eastern Europe Academic Source

Zapraszamy do korzystania z bazy Central & Eastern Europe Academic Source zawierającej pełne teksty czasopism naukowych publikowanych przez kraje Europy centralnej i wschodniej z takich dziedzin jak ekonomia, historia, prawo czy STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Dostęp testowy do bazy Central & Eastern Europe Academic Source został otwarty i potrwa do 12 maja 2021 r.

Funkcjonowanie Biblioteki UR od 1 lutego 2021 roku

Uprzejmie informujemy o powrocie do standardowych godzin otwarcia Biblioteki UR od dnia 1 lutego 2021 r.:
poniedziałek-piątek: 8.00-18.30
sobota:  8.00-15.00

Szczegółowy harmonogram pracy poszczególnych agend

Jednocześnie od 1 lutego 2021 r. wracają opłaty za przetrzymane materiały biblioteczne. Prosimy o przestrzeganie terminów zwrotów!

Wystawienie darmowych książek (po ubytkowaniu)

Uprzejmie informujemy, że w dniach 25-26 stycznia 2021 r. w godz. 10.00-12.00 zostanie udostępniony - przeznaczony do ubytkowania - księgozbiór dla wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani wybraniem książek i wzięciem ich za darmo. Zubytkowany księgozbiór wystawiony zostanie na parterze Biblioteki UR, wejście od strony parkingu, na końcu korytarza. Są to książki: zdezaktualizowane, niewypożyczane przez dłuższy czas, niektóre w złym stanie technicznym, a także publikacje zgromadzone w nadmiernej liczbie egzemplarzy w stosunku do aktualnych i przewidywanych potrzeb czytelniczych.

Zaproszenie na internetowe szkolenia EBSCO Polska

Firma EBSCO Polska zaprasza na comiesięczne, dostępne bezpłatnie, szkolenia online. W grudniu podczas otwartych szkoleń w języku polskim przedstawione zostaną rozwiązania, produkty i ich aktualizacje. Sesje szkoleniowe potrwają około 30 minut. Szczegóły dotyczące wszystkich tematów, terminów i sposobu dołączania do sesji znajdą Państwo poniżej.