Nowy mechanizm bezpieczeństwa w katalogu on-line BUR

W trosce o naszych Czytelników wprowadzony został nowy mechanizm bezpieczeństwa, mający za zadanie lepiej chronić system biblioteczny BUR przed nieautoryzowanym dostępem. W związku z tym po nieudanym trzykrotnym logowaniu następuje blokada konta w bibliotece. Jednocześnie wysyłany jest e-mail do czytelnika z linkiem odblokowującym konto (o ile adres e-mail był zapisany w systemie).

"Jane Austen - angielska królowa romansu" - nowa wystawa

W 2017 r. minęło 200 lat od śmierci Jane Austen, autorki "Dumy i uprzedzenia" , "Rozważnej i romantycznej" i kilku innych bardzo popularnych romansów. O ich znaczeniu i wartości świadczą wielokrotnie nagradzane ekranizacje jej wszystkich powieści. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy zatytułowanej "Jane Austen - angielska królowa romansu", poświęconej życiu i twórczości pisarki jak również ekranizacjom jej książek. Wystawa mieści się w gablotach na I piętrze Biblioteki UR.

Nowa wystawa w BUR

Sekcja plastyczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie zaprasza na wystawę wybranych prac z roku akademickiego 2016/2017. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 stycznia 2018 roku o godzinie 13.00 w holu Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. prof. Stanisława Pigonia 8).

Zaproszenie na internetowe szkolenia Web of Science - grudzień 2017

Firma Clarivate Analytics zaprasza na serię internetowych szkoleń dla polskich naukowców. Podczas szkolenia będzie można się dowiedzieć jak rozwija się nowy indeks ESCI w bazie Web of Science Core Collection, jak wygląda proces selekcji źródeł do bazy, dlaczego indeksowana jest tylko pewna grupa czasopism oraz jakie kryteria muszą spełniać materiały w bazie. Bezpłatne szkolenia w języku polskim, prowadzone są w internecie na patformie WebEx. Więcej informacji oraz linki rejestracyjne.

Dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science

Informujemy, że uruchomiony został krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science (będzie aktywny do 6 grudnia 2017 r.). Szczegółowe informacje na temat korzystania z bazy oraz kalendarz prezentacji online i sesji szkoleniowych zawiera broszura. Dostępna jest też strona internetowa, która stanowi kompendium wiedzy na temat narzędzia: clarivate.savoinspire.com/ickompedium.