Bazy testowane

-A A +A

 


Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego oferuje dostęp testowy do następujących zasobów elektronicznych:.

 

NML zawiera ponad 149 000 nagrań z ponad 800 wytwórni takich jak m. in. ARC, Berlin Classics, BIS, Capriccio, Chandos, EMI Classics, Erato, Finlandia, Hänssler Classic, Harmonia Mundi, Hungaroton, Naïve, Naxos, Nonesuch, Nimbus, Ondine, RCA Records, Sony Classical, Teldec, Virgin Classics and Warner Classics.
Katalog Naxos stanowi jedyną w swoim rodzaju encyklopedię muzyki. Zawiera praktycznie cały najpopularniejszy repertuar muzyki poważnej, umożliwia wyszukiwanie dzieł poszczególnych kompozytorów i płyt, przesłuchiwania ich w całości lub fragmentów utworów. Posłuchać tu można nie tylko muzyki klasycznej, ale również współczesnego jazzu, bluesa, muzyki pop, czy klasycznego rocka. Do nagrań zwykle dołączony jest plik tekstowy z opisem.
Biblioteka zawiera również bardzo rozbudowany i wartościowy dział edukacyjny (w języku angielskim), np. życie i twórczość wielkich kompozytorów, teorię muzyki klasycznej, historię muzyki, libretta wybranych oper.

Ponieważ wersja testowa jest ograniczona do 10 jednoczesnych sesji, po zakończeniu korzystania z bazy prosimy o wylogowanie się przyciskiem Log out na górze strony.

Dostęp testowy jest otwarty do 31.01.2022 r

 
Czasopisma Rockefeller University Press prezentują artykuły z obszernych zbiorów z dziedziny nauk przyrodniczych i medycznych. Dostęp testowy otwarty jest do 31.01.2022 r.:
The Journal of Cell Biology publikuje postępy w dziedzinie podstawowej biologii komórki, a także w dziedzinach takich jak immunologia, neurobiologia, metabolizm, mikrobiologia, biologia rozwoju i biologia roślin. Z Impact Factor wynoszącym 8,81 JCB zajmuje 21 miejsce w dziedzinie biologii komórki wśród głównych czasopism naukowych.
The Journal of Experimental Medicine publikuje artykuły dostarczające nowego koncepcyjnego wglądu w immunologię, neuronaukę, biologię raka, biologię naczyń, patogenezę drobnoustrojów i biologię komórek macierzystych. Z Impact Factor wynoszącym 11,743 JEM plasuje się na 4 miejscu w kategorii Medicine, Research and Experimental oraz 5 w Immunology wśród głównych czasopism naukowych.
The Journal of General Physiology publikuje artykuły dotyczące fizjologii komórkowej i molekularnej. Z Impact Factor wynoszącym 3,628 JGP zajmuje 11 miejsce w dziedzinie fizjologii wśród głównych czasopism naukowych.

 

Czasopisma platformy Projekt Euclid obejmują artykuły z dziedziny matematyki.
Dostęp testowy jest otwarty do 14 stycznia 2022 r.
Project Euclid, zarządzany przez Duke University Press oferuje dostęp do wysokiej jakości recenzowanych czasopism naukowych, monografii i materiałów konferencyjnych z dziedziny matematyki teoretycznej i stosowanej oraz statystyki. Obejmuje ponad 100 publikacji z całego świata, w tym niektóre z najbardziej wyróżniających się w swoich dziedzinach, 80% artykułów znajdujących się w Projekcie Euclid jest publicznie dostępnych.
Dostęp obejmuje następujące kolekcje czasopism: