Bazy testowane

-A A +A

Biblioteka Uniwersytetu Rzeszowskiego oferuje dostęp testowy do:

 

  • Loeb Classical Library

Na platformie Loeb Classical Library dostępne są utwory m.in. Homera, Ajschylosa, Sofoklesa, Europidesa, Cycerona. Możemy się zapoznać z tekstami filozoficznymi, tragediami, komediami, poezją, odkryciami wielkich matematyków, geografów, medyków oraz z przemyśleniami Ojców Kościoła.

Pomysłodawcą biblioteki był James Loeb (w 1911 r.). Cyfrowa wersja została uruchomiona przez Harvard University Press w 2014 r. i zawiera ponad 530 tomów tekstów łacińskich, greckich i angielskich.

 

Dostęp do platformy:

Szczegółowe informacje na temat działania platformy dostępne są pod adresem: https://www.loebclassics.com/page/faq/frequently-asked-questions

Loeb Classical Library jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł do 31 grudnia 2018 r.

 


 

  • multiwyszukiwarki EDS (EBSCO Discovery Service)

Multiwyszukiwarka naukowa EBSCO EDS to narzędzie, które umożliwia przeszukiwanie wielu zasobów elektronicznych w jednym miejscu i w tym samym czasie.

Najważniejsze właściwości EBSCO Discovery Service:

  • łatwy i skuteczny dostęp do zasobów elektronicznych Biblioteki poprzez jedno okienko wyszukiwawcze
  • możliwość wyszukiwania po tytułach czasopism, książek i publikacji
  • opcja wyszukiwania według dziedzin
  • pełne indeksowanie z baz własnych EBSCOhost oraz z innych baz prenumerowanych przez Bibliotekę
  • opcja zawężania i rozszerzania rezultatów wyszukiwania według różnych kryteriów, np. pełny tekst, publikacje recenzowane naukowo, zakres chronologiczny
  • wyświetlanie powiązanych rezultatów wyszukiwań


Dostęp do multiwyszukiwarki EDS:

Przewodnik video: https://www.youtube.com/watch?v=LT1xsnO_W54

Multiwyszukiwarka EDS jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł do 31 grudnia 2018 r.

 

Wszelkie uwagi na temat przydatności baz prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej: tel. 17 872-13-77,78, inform [at] ur.edu.pl, gg: 1439932