Writefull

-A A +A

Zachęcamy wszystkich studentów, doktorantów i pracowników naszej Uczelni do korzystania z pakietu oprogramowania Writefull, służącego do korekty tekstów naukowych pisanych w języku angielskim.

Sugerowane poprawki opierają się na rzeczywistym zastosowaniu danego słowa czy struktury gramatycznej, zależnym od kontekstu, a nie na ustalonym zestawie reguł gramatycznych. Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. Sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych oraz brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla publikacji w międzynarodowych czasopismach.
Writefull for Word i Writefull for Overleaf wymagają instalacji wtyczki, dostępu do internetu i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie Uczelni.
Szczegółowa instrukcja korzystania z Writefull, aktualna także przy stałym dostępie.
Dedykowany dostęp Writefull Revise
Dedykowany dostęp Writefull Cite
Przewodniki znajdują się na stronie Writefull Help Center.
W celu dokładnego zapoznania się z Writefull zapraszamy na stronę https://www.writefull.com/, a także do obejrzenia nagrania z webinarium oraz na kanał w serwisie YouTube.

Zapraszamy również całą społeczność akademicką do wzięcia udziału w badaniu opinii na temat Writefull: Link do ankiety
Z góry dziękujemy!