Zapisy

-A A +A

Ze zbiorów Biblioteki UR może korzystać każdy, kto aktywuje elektroniczną legitymację studencką, doktorancką i pracowniczą lub wyrobi elektroniczną kartę biblioteczną.

Szczegółowe zasady korzystania ze zbiorów określają Regulaminy

Zapisu do Biblioteki UR dokonuje się osobiście w Punkcie "Karty biblioteczne".

  • studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego okazują ważną legitymację studencką oraz wypełniają specjalny formularz
  • studenci Politechniki Rzeszowskiej okazują ważną legitymację studencką, dowód tożsamości oraz indeks z wpisem na bieżący rok akademicki i wypełniają specjalny formularz.
  • pracownicy UR oraz PRz przy zapisie okazują aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu w uczelni i dowód tożsamości oraz wypełniają specjalny formularz.
    Uwaga! Elektroniczna Legitymacja Pracownicza pełni również funkcję karty bibliotecznej. Szczegóły tutaj: http://bur.ur.edu.pl/elektroniczna-legitymacja-pracownicza
  • inni użytkownicy okazują dowolny dowód tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty, prawo jazdy, paszport)

Posiadanie aktywowanej legitymacji studenckiej, doktoranckiej i pracowniczej lub elektronicznej karty bibliotecznej jest niezbędne do korzystania z komputerowego katalogu OPAC oraz do kupowania w kioskach elektronicznych (rozmieszczonych na terenie całej uczelni) impulsów umożliwiających kserowanie i drukowanie.

Punkt "Karty biblioteczne" znajduje się na parterze w holu głównym Biblioteki. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w soboty 8.00-15.00.