Wystawy 2013

-A A +A

 

Wystawy eksponowane w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego w roku 2013

Zobacz również wystawy z lat: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014, 2015

 

grudzień 2013 - styczeń 2014
Czytelnia Prasy

"Medioteka Instytutu Goethego" 

Na wystawie przedstawiono podstawowe informacje na temat działalności Medioteki Insytutu Goethego, która funkcjonuje w Bibliotece UR. Znajdują się w niej materiały do nauczania języka niemieckiego: podręczniki, słowniki, encyklopedie oraz opracowania z teorii metodyki. Oprócz książek do dyspozycji czytelników są płyty CD i DVD, plakaty, gry planszowe, układanki, zabawki, pacynki, mapy, kaserty magnetofonowe i wideo.

 


 

listopad-grudzień 2013 - styczeń 2014
Czytelnia Prasy

"Wystawa poplenerowa malarstwa Studentów Wydziału Sztuki UR" 

Studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego z kierunku: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych prezentowali swoje obrazy w Czytelni Prasy. Na wystawie można było obejrzeć obrazy o tematyce pejzażowej. Artystyczne, malarskie wizje widoków Weryni przedstawili na półtnach studenci studiów stacjonarnych, którzy w dniach 1-7 lipca 2013 r. przebywali na obozie plenerowym na terenie Pozawydziałowego Zamiejscowego Instytutu Biotechnologii. Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z otwarcia wystawy


 


 

lipiec-wrzesień 2013
Czytelnia Prasy

"Ratujmy kresowe Kościoły"

Wystawa fotograficzna Pana Macieja Porczka z Fundacji "Pomoc Polakom na Podolu, Wołyniu, Pokuciu i Bukowinie". Fundacja od 11 lat czyni wiele, aby przywrócić pamięć losów polskiej społeczności na Kresach. Te piękne, historyczne budowle - mimo zniszczeń, trwają i... czekają na naszą pomoc.
A pomóc może każdy, choćby dołączając do grup wolontariuszy wyruszających w celu porządkowania i zabezpieczania tych pamiątek, często tragicznej historii.

 


 

czerwiec-lipiec 2013
Hol główny- I piętro

"2013 - Rokiem Juliana Tuwima" 

Rok 2013 został ustanowiony rokiem Juliana Tuwima; jednego z najchętniej czytanych polskich poetów XX w., autora tekstów satyrycznych, tłumacza (głównie literatury rosyjskiej). Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników.
W 2013 roku przypada 60 rocznica jego śmierci (zm. 27.12.1953 r.), mija również sto lat od poetyckiego debiutu - publikacji wiersza "Prośba" w Kurierze Warszawskim. Z tej okazji w BUR została zorganizowana wystawa przybliżająca twórczość tego znakomitego poety.


 


 

maj-czerwiec 2013
Czytelnia Prasy

"Wystawa Malarstwa Jana Macieja Maciucha"

Wystawa Malarstwa Jana Macieja Maciucha - profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Rzeszowskiego, który prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Był uczestnikiem wielu pobytów studyjnych i plenerów malarskich. Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z otwarcia wystawy.

 


 

marzec-kwiecień 2013
Czytelnia Prasy

"Wystawa Malarstwa Sekcji Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku"

Na wystawie zaprezentowano obrazy namalowane przez Słuchaczy Sekcji Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy UR. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia wystawy.

 


 

luty-marzec 2013
Czytelnia Prasy

"Album - wystawa Jarosława Sankowskiego"

ALBUM - to cykl przedstawień architektonicznych, których podstawową inspiracją są graficzne opracowania na podstawie rycin projektowych z XVII, XVIII w. Źródłowa grafika znajduje się w książce albumowej poświęconej takim – graficznym przedstawieniom zamków i pałaców francuskich.
Cykl składa się z kilkunastu prac powstających od 2003 roku. Są to prace rysunkowe bazujące na "skanach" i przedrukach grafiki książkowej.

 


 

styczeń-marzec 2013
Hol główny- I piętro

"Bibliografia - nie taki diabeł straszny..." 

Wystawa, której celem jest przedstawienie definicji bibliografii, różnych typów bibliografii, sylwetek najsłynnniejszych polskich bibliografów, a także zaznajomienie Czytelników z bibliograficznymi zasobami BUR - tradycyjnymi i elektronicznymi.