Wystawy 2012

-A A +A

Wystawy eksponowane w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego w roku 2012

Zobacz również wystawy z lat: 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2013, 2014, 2015

 

 grudzień 2012 - styczeń 2013
Czytelnia Prasy Bieżącej

"W poszukiwaniu harmonii" - wystawa malarstwa Janusza Kirenki

Janusz Kirenko - urodzony w 1954 roku w Lublinie. Studia odbył w latach 1978-1982 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1988 roku, a stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w roku 199. W czerwcu 2009 roku otrzymał tytuł naukowy profesora.
Poza pracą naukowo-dydaktyczną i działalnością społeczną zajmuje się malarstwem. Tworzy ikony, pejzaże, a ostatnio coraz częściej formy nieprzedstawiające. Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w kraju i zagranicą.

 


 

wrzesień - październik 2012
Czytelnia Prasy Bieżącej

"Przyroda światłem malowana - fotografie Bartosza Dubiela" 

Bartosz Dubiel urodził się w 1986 r., od 2003 roku zajmuje się fotografią przyrodniczą, która stała się Jego największą pasją i której poświęca każdą wolną chwilę.
Za swoje zdjęcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych konkursach fotograficznych.
Dodatkowe informacje o autorze zdjęć na jego stronie internetowej: http://bartoszdubiel.wordpress.com/


 


 

czerwiec - lipiec 2012
Czytelnia Prasy Bieżącej

"Jan Maciej Maciuch - wystawa fotografii"

 

Wystawa fotografii Pana Jana Macieja Maciucha - profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Rzeszowskiego, który prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.
Był uczestnikiem wielu pobytów studyjnych i plenerów malarskich.

 


 

maj 2012
Czytelnia Prasy Bieżącej

"Barbara Gancarz-Błoński - rysunek"

 

Wystawa rysunku Barbary Gancarz-Błoński, urodzonej w Sanoku w 1978 r. - absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni rzeźby prof. Bogusza Salwińskiego. Artystka zajmuje się rysunkami, rzeźbą, instalacją, malarstwem i fotografią. Ma także udział międzynarodowych plenerach i wystawach. Co ciekawe - jest także dyplomowaną pielęgniarką.

Zobacz wybrane rysunki 

 


 

marzec - kwiecień 2012
Czytelnia Prasy Bieżącej

"Stanisław Górecki - Malarstwo"

 

Wystawa malarstwa Pana Prof. Stanisława Góreckiego z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas uroczystego otwarcia wystawy autor obrazów opowiedział gościom o swoich inspiracjach oraz technikach malarskich, którymi się posługuje.

Zobacz kilka fotografii z otwarcia wystawy 

 


 

 maj - lipiec 2012
Hol główny- I piętro

"Co w trawie piszczy czyli wiadomości zza miedzy" -
przegląd prasy lokalnej Podkarpacia

 

Wystawa poświęcona regionalnym czasopismom ukazującym się na terenie Podkarpacia, które znajdują się w zbiorach Czytelni Czasopism BUR.

Czy znasz historię swojej miejsowości? Czy wiesz, co dzieje się w Twojej najbliższej bibliotece? Byłeś może na przedstawieniu amatorskiego teatru? Czy lokalna drużyna piłki nożnej wygrała ostatni mecz? Odpowiedzi na takie pytania nie znajdziesz w ogólnopolskich gazetach. Jeśli chcesz wiedzieć, zajrzyj na łamy prasy lokalnej.