Wystawy 2008

-A A +A

Wystawy eksponowane w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego w roku 2008

Zobacz również wystawy z lat:  2005, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015

 

grudzień 2007 - styczeń 2008
Czytelnia Prasy Bieżącej

Tym razem - Tylko o Nas


Wystawa prezentująca wyjazd pracowników Biblioteki UR na zagraniczne staże do bibliotek we Włoszech i Portugalii w ramach programu ERASMUS STAFF MOBILITY. 

listopad - grudzień 2008
Czytelnia Prasy Bieżącej

Wychowanie fizyczne, sport i rekreacja fizyczna
w perspektywie społeczno-kulturowej


Wystawa związana była z międzynarodową konferencją naukową: "Wychowanie fizyczne, sport i rekreacja fizyczna w perspektywie społeczno-kulturowej". Organizatorzy konferencji i wystawy chcieli tym samym uczcić 40-lecie pracy naukowej Pana Dziekana Wydziału Wychowania Fizycznego Profesora Kazimierza Obodyńskiego.


 

październik - listopad 2008
Czytelnia Prasy Bieżącej

Piotr Mordel i jego wydawnictwo

Na wystawie zaprezentowano bibliofilskie wydania niszowych książek wydrukowanych przez Mordellus Press własności Piotra Mordela. Niezwykły kunszt introligatorski, graficzny i typograficzny Mordela - emigranta z wyboru, z poczuciem humoru, współtwórcy Klubu Polskich Nieudaczników w Berlinie - podziwiać można było na przykładzie prezentowanych na wystawie książek.


 

październik - listopad 2008
hol główny I piętro

Chcesz zaliczyć pierwszy rok?
Rozwiej swej niewiedzy mrok!

Biblioteczne wskazówki dla pierwszego roku i nie tylko... - to tematyka wystawy eksponowanej w BUR w październiku i listopadzie 2008. Jak korzystać z biblioteki i gdzie skierować się w poszukiwaniu konkretnych książek - na te i inne pytania odpowiedź można było znaleźć przy pomocy niniejszej wystawy.


 

sierpień - wrzesień 2008
Czytelnia Prasy Bieżącej

Herbertowi

 

 

 

Wystawa zorganizowana w związku z obchodzonym w 2008 r. Rokiem Herberta. Zaprezentowano ciekawe książki, czasopisma i inne materiały z księgozbioru Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego związane z sylwetką Poety.

maj - czerwiec 2008
hol główny I piętro

Janusz Szuber - poeta czułej pamięci

 


Wystawa zorganizowana z okazji obchodów 60-lecia urodzin Janusza Szubera oraz sesji naukowej poświęconej twórczości poety, eksponowana była w holu głównym Biblioteki UR na I piętrze.

Podziwiać można było m. in. : tomiki wierszy, informacje prasowe o nagrodach literackich dla twórcy, a także rękopis dzieła podarowany Bibliotece UR.


 

maj - lipiec 2008
Czytelnia Prasy Bieżącej

Maria Siuta - Malartstwo


W dniach od 27 maja do 31 lipca zorganizowana była wystawa niezwykłych prac malarskich Marii Siuty-Góreckiej. Doceniona licznymi nagrodami artystka mieszka i pracuje w Rzeszowie. Oprócz malarstwa uprawia także rzeźbę i rysunek.

Zobacz zdjęcia z otwarcia wystawy


 

kwiecień - maj 2008
Czytelnia Prasy Bieżącej

American West

Wystawa współorganizowana z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych złożona była z ponad 60 fotografii przedstawiających amerykański zachód w obiektywie Wiesława Pikula.
Fotograf, członek klubu fotograficznego Wright Camera Club zabierał nas w podróż po barwnych, dzikich i zachwycających obrazach amerykańskiej przyrody, przestrzeni i natury.


Monument fot. Wiesław Pikul

 

luty - kwiecień 2008
hol główny I piętro

Świat opisany z gruntu w słów krótkości


Podróż szlakiem encyklopedii: zabytkowe i współczesne, specjalne i ogólne, drukowane i mulimedialne... Warto było zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniała się forma encyklopedycznego kompedium stanowiącego nadal podstawę warsztatu informacyjnego.


 

listopad 2007 - styczeń 2008
Czytelnia Prasy Bieżącej

Na pograniczu narodów i kultur:
tradycje - doświadczenia - perspektywy


Wystawa towarzyszyła międzynarodowej konferencji naukowej na temat: Media - Kultura - Edukacja.
Artyści prezentujący swoje prace - Leonard Banas, Gabriel Grund, Marek Hallada, Jerzy Wygoda - postawili sobie za cel pokazanie świadectwa przenikania się kultur sąsiadujących narodów, a także zabytków świadczących o istnieniu tego zjawiska od dawna.

Zdjęcia z otwarcia wystawy obejrzeć można w Galerii Forum BUR

 
  Kwitnące okno fot. Leonard Banas