Writefull - narzędzie do korekty tekstów naukowych w języku angielskim

Zapraszamy do testowania Writefull, narzędzia specjalnie zaprojektowanego dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim.
Dostęp testowy jest otwarty do 9 lutego 2022 r.

Sugerowane poprawki opierają się na rzeczywistym zastosowaniu danego słowa czy struktury gramatycznej, zależnym od kontekstu, a nie na ustalonym zestawie reguł gramatycznych. Writefull różni się od innych podobnych narzędzi tym, że wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę. Sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych oraz brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla publikacji w międzynarodowych czasopismach.
Writefull for Word i Writefull for Overleaf wymagają instalacji wtyczki, dostępu do internetu i rejestracji przy użyciu adresu mailowego w domenie uczelni.
Szczegółowa instrukcja korzystania z Writefull w czasie dostępu testowego.
Dedykowany dostęp Writefull Revise
Dedykowany dostęp Writefull Cite
Przewodniki znajdują się na stronie Writefull Help Center.
W celu dokładnego zapoznania się z Writefull zapraszamy na stronę https://www.writefull.com/ a także do obejrzenia nagrania z webinarium, oraz na kanał Writefull