wystawy

-A A +A

Rok 2021 Rokiem Stanisława Lema

Sejm RP ustanowił rok 2021 Rokiem Lema.
Uhonorował jednego z najwybitniejszych polskich prozaików i najszerzej tłumaczonego polskiego autora. Nie mogło być lepszego powodu, by to właśnie Lem został literackim patronem 2021 roku – 12 września obchodziliśmy setną rocznicę urodzin autora „Solaris”.

Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej życiu i twórczości Stanisława Lema (hol Biblioteki UR, I piętro).

Wystawa o Marku Hłasce

Legenda Marka Hłaski, mit buntownika i wygnańca, intryguje coraz to nowe pokolenia czytelników. Niezwykłe koleje awanturniczego życia powodują jednak, iż w powszechnej świadomości na plan dalszy schodzi obraz Hłaski - pisarza. Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej twórczości Marka Hłaski pt. Żył krótko "a wszyscy byli odwróceni" (I piętro w Bibliotece UR).

Nowa wystawa w BUR

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. "Zawidzenia" przedstawiającej malarstwo Marka Pokrywki z Wydziału Sztuki UR oraz fotografie Jana Wolskiego z Wydziału Filologicznego UR.  Wystawę można zwiedzać w dniach 04.04-30.04.2018 r. w holu głównym Biblioteki UR.

"Jane Austen - angielska królowa romansu" - nowa wystawa

W 2017 r. minęło 200 lat od śmierci Jane Austen, autorki "Dumy i uprzedzenia" , "Rozważnej i romantycznej" i kilku innych bardzo popularnych romansów. O ich znaczeniu i wartości świadczą wielokrotnie nagradzane ekranizacje jej wszystkich powieści. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia wystawy zatytułowanej "Jane Austen - angielska królowa romansu", poświęconej życiu i twórczości pisarki jak również ekranizacjom jej książek. Wystawa mieści się w gablotach na I piętrze Biblioteki UR.

Nowa wystawa w BUR

Sekcja plastyczna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie zaprasza na wystawę wybranych prac z roku akademickiego 2016/2017. Otwarcie wystawy odbędzie się 17 stycznia 2018 roku o godzinie 13.00 w holu Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. prof. Stanisława Pigonia 8).

Strony