Health Premium Research Collection - baza medyczna w dostępie testowym

Zachęcamy do testowania wartościowej medycznej bazy Health Premium Research Collection - doskonałego kompendium wiedzy dla wszystkich specjalizacji. Obejmuje następujące zagadnienia: zarządzanie zdrowiem, medycyna ogólna, kardiologia, dermatologia, farmacja, stomatologia, geriatria, pediatria, immunologia, onkologia, i wiele więcej.

Baza składa się następujących sekcji:

• Health & Medical Complete Collection
  • Nursing & Allied Health Database
  • Psychology Database
  • Health Management Database
  • Family Health Database
  • Nowość - kwiecień 2016! Public Health Database

Health Premium Research Collection zawiera:

• pełnotekstowe czasopisma - ponad 4500 tytułów z 36 krajów, z czego ponad 3600 to znane czasopisma naukowe najlepszych wydawców: Elsevier, Karger, BMJ (od kwietnia 2016), Nature Publishing, Cambridge University Press, American Psychological Association, BMJ, RNC, Karger (ok. 50 tytułów), American Psychological Association oraz wiele więcej (New England Journal of Medicine, The Lancet, Journal of Nursing Education, Pediatric Annals, Psychiatric Annals, The BMJ)
  • 13 specjalistycznych tytułów JournalWatch (JournalWatch wydawane jest przez tego samego wydawcę co NEJM). JournalWatch pozwala zrozumieć studentom procesy decyzyjne związane z zarządzaniem w medycynie oraz opieką nad pacjentem;
  • Ponad 700 filmów video INTELECOM z zakresu psychologii i opieki nad pacjentem;
  • Ponad 1100 filmów video na temat rozmaitych procedur medycznych oraz postępowania z pacjentem w danych przypadkach medycznych przeznaczonych dla studentów pielęgniarstwa i nie tylko;
  • Ponad 25 tytułów Curbside consultation (25 tyt. Książek podzielonych na 1000 rozdziałów) dostarczających odpowiedzi na ponad 120 000 pytań klinicznych. Dostarczają one analiz danych przypadków medycznych oraz sposobów ich leczenia;
  • 150 NEJM Images in Clinical Medicine – ponad 150 najważniejszych przypadków medycznych;
  • 32 000 unikatowych pełnotekstowych dysertacji

Platforma ProQuest umożliwia przeszukiwanie wszystkich dostępnych źródeł (książek, czasopism, ilustracji, dysertacji) z jednego miejsca, a polski interfejs ułatwia nawigację. Baza zawiera również linki do pełnych tekstów z PubMedu'u.

Zawiera publikacje z całego świata: Australii, Brazylii, Kanady, Chorwacji, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Hong Kongu, Indii, Indonezji, Włoch, Japonii, Holandii, Polski, Rumunii, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz USA.

Dostęp do bazy:

Baza jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł do 8 czerwca 2016 r.

Wszelkie uwagi na temat przydatności bazy prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej: tel. 17 872-13-77,78, inform [at] ur [dot] edu [dot] pl, gg: 1439932