Dostępy testowe do baz EBSCO

-A A +A

Informujemy, że na platformie EBSCOhost zostały uruchomione dostępy testowe do baz: Academic Search Ultimate oraz Business Source Ultimate. Zapewniają one dostęp do pełnego tekstu ponad 13,500 aktywnych czasopism naukowych o zasięgu międzynarodowym. Zachęcamy do korzystania (do 31 maja 2018 r.)

 

  • Academic Search Ultimate

Academic Search Ultimate to najobszerniejsza, najpopularniejsza, wielodziedzinowa pełnotekstowa baza publikacji naukowych. Baza zawiera tysiące pełnych tekstów czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej w niespotykanym do tej pory zasięgu globalnym. Wiele czasopism indeksowanych jest w wiodących indeksach cytowań, co świadczy o wysokiej jakości zasobów. Połączenie materiałów publikowanych lokalnie z pochodzącymi z całego świata sprawia, że Academic Search Ultimate jest wszechstronnym narzędziem badawczym dla studentów poszukujących obszernego źródła informacji w globalnej perspektywie.

 

Dostęp do bazy:

 

Więcej informacji na stronie: https://www.ebsco.com/e/pl-pl/produkty-i-usugi/bazy-danych/academic-search-ultimate

Szkolenia dotyczące bazy:
6.03 (wtorek) o godz. 10.00  - link do sesji
7.03 (środa) o godz. 11.00  - link do sesji
 


  • Business Source Ultimate

Business Source Ultimate to najobszerniejsza dostępna baza pełnotekstowa z zakresu nauk ekonomicznych i biznesu. Baza umożliwia śledzenie światowych trendów i aktualnie podejmowanych tematów biznesowych. Tysiące pełnotekstowych czasopism wydawanych w języku angielskim i w językach lokalnych na terenie Ameryki Północnej, Afryki, Azji, Oceanii, Europy, Ameryki Łacińskiej sprawia, że Business Source Ultimate zapewnia dostęp do lokalnych wiadomości na temat biznesu na niespotykaną wcześniej skalę. Business Source Ultimate zawiera również studia przypadków, raporty ekonomiczne, raporty na temat krajów, analizy SWOT, profile przedsiębiorstw, wywiady z doświadczonymi przedsiębiorcami i analitykami przybliżające studentom zadania, z którymi zmierzą się w przyszłości. Tematyka bazy obejmuje: księgowość, administrację, bankowość, ekonomię, finanse, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie, marketing i sprzedaż.
 

Dostęp do bazy:

Więcej informacji na stronie: https://www.ebsco.com/e/pl-pl/produkty-i-usugi/bazy-danych/business-source-ultimate

Szkolenia dotyczące bazy:
6.03 (wtorek) o godz. 11.00 – link do sesji
7.03 (środa) o godz. 10.00 – link do sesji

Wyżej wymienione bazy danych EBSCO są dostępne z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł do 31 maja 2018 r

Wszelkie uwagi na temat przydatności baz prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej: tel. 17 872-13-77,78, inform [at] ur [dot] edu [dot] pl, gg: 1439932