Dostępy testowe do baz EBSCO

Informujemy, że na platformie EBSCOhost zostały uruchomione dostępy testowe do baz: International Security & Counter-Terrorism Refernce Center, oraz Legal Source. Zachęcamy do korzystania (do 20 lipca 2016 r.).

Baza International Security & Counter-Terrorism Refernce Center (ISCTRC) zawiera informacje na temat wszelkich aspektów bezpieczeństwa i antyterroryzmu. Została opracowana dla celów analizy i lepszego zrozumienia problematyki bezpieczeństwa i terroryzmu. Obejmuje obszerne źródła publicznie dostępnej informacji dla celów wywiadu i jest przeznaczona dla analityków, specjalistów zajmujących się zarządzaniem ryzykiem oraz studentów. Baza zawiera kilkaset pełnotekstowych czasopism i publikacji, kilkaset tysięcy wyselekcjonowanych artykułów, serwisów i raportów informacyjnych (w tym Stratfor Analysis, Stratfor Forecasts, and Stratfor Geopolitical Diary), streszczeń książek, najczęściej zadawanych pytań oraz własnych opracowań naświetlających sprawy terroryzmu i bezpieczeństwa. Baza łączy pogłębione analizy naukowe z komentarzami ekspertów z różnych organizacji, agencji i wydawnictw oraz bieżące przeglądy rozwoju wydarzeń o zasięgu międzynarodowym, politycznym, wojskowym, ekonomicznym, społecznym i technicznym. Baza zawiera ponadto kolekcję ponad 10.500 zdjęć, map i flag.

Dostęp do bazy

Więcej informacji na stronie: https://www.ebscohost.com/government/international-security-counter-terrorism-reference-center

Baza Political Science Complete (PSC) zawiera pełnotekstowe wersje ponad 520 czasopism oraz indeksy i abstrakty przeszło 2900 tytułów (w tym najważniejsze czasopisma naukowe), z których wielu nie można znaleźć w innych źródłach. Baza danych zawiera również ponad 340 pełnotekstowych książek referencyjnych i monografii, a także przeszło 36 000 pełnotekstowych wersji dokumentów z konferencji, w tym materiały opracowane przez International Political Science Association.

Dostęp do bazy

Więcej informacji i lista tytułów znajduje się na stronie: https://www.ebscohost.com/academic/political-science-complete

Legal Source zawiera ponad 870 czasopism pełnotekstowych, opracowane przez specjalistów szczegółowe dane bibliograficzne artykułów z tysięcy innych czasopism prawniczych, roczników, statutów, publikacji uniwersyteckich i dokumentów rządowych i ponad 300 przeglądów prawnych. Użytkownicy docenią różnorodność i międzynarodowy zasięg publikacji zawartych w bazie: artykułów naukowych, materiałów z konferencji i sympozjów, dokumentów jurysdykcyjnych, decyzji sądowych, aktów prawnych, książek, recenzji książek i wiele innych). Jest to doskonałe źródło informacji dla prawników, nauczycieli akademickich, przedsiębiorców, bibliotekarzy, studentów prawa, praktykantów adwokackich oraz wszystkich osób zajmujących się prawem.

Dostęp do bazy

Dodatkowe informacje i pełna lista czasopism jest dostępna na stronie: http://www.ebscohost.com/academic/legal-source

Wyżej wymienione bazy danych EBSCO są dostępne z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł do 20 lipca 2016 r.

Wszelkie uwagi na temat przydatności baz prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej: tel. 17 872-13-77,78, inform [at] ur [dot] edu [dot] pl, gg: 1439932

Informacje o wszystkich bazach dostępnych w sieci uniwersyteckiej znajdują się tutaj