Dostęp testowy do Journal and Highly Cited Research

Informujemy, że wydawnictwo Thomson Reuters zaoferowało bezpłatny dostęp testowy do kompleksowego produktu Journal and Highly Cited Research (JHCD) w ramach nowej platformy Web of Science.

JHCD obejmuje nowe odsłony baz: Journal Citations Reports oraz Essential Science Indicators, unowocześnione m.in. o: interaktywne wizualizacje, zwiększone możliwości porównań, ułatwioną nawigację i dostęp do historycznych wskaźników.

• Journal Citation Reports oferuje narzędzia do oceny międzynarodowych czasopism naukowych za pomocą dających się obliczyć, statystycznych informacji opartych o częstotliwość cytowania, pomaga zmierzyć wpływ badań na szczeblu czasopisma naukowego oraz pokazuje związek pomiędzy czasopismem cytującym i cytowanym.

• Essential Science Indicators pozwala zidentyfikować osoby, instytucje, prace, publikacje i kraje wywierające wpływ na daną dziedzinę nauki oraz może być źródłem analitycznym dla decydentów, administratorów, analityków oraz specjalistów ds. informacji pracujących w agencjach rządowych, na uczelniach, wydawnictwach i fundacjach.

Broszura informacyjna

Uruchomienie testu, który potrwa 4 tygodnie, jest planowane na 15 września br. Testowi będą towarzyszyły seminaria internetowe i szkolenia, na które zostaną zaproszeni wszyscy uczestnicy. Ze względów technicznych dostęp testowy będzie dostępem indywidualnym (nie może zostać uruchomiony automatycznie dla wszystkich użytkowników licencji krajowej WoS).

Zainteresowani dostępem testowym powinni przesłać zgłoszenie (imię, nazwisko, email i afiliację) pisząc na adres marcin.kozakowski [at] thomsonreuters.com do dnia 10.09.2014.