Dostęp testowy do IEEE Xplore Digital Library

Zachęcamy do testowania bazy IEEE Xplore Digital Library, zawierającej publikacje z dziedziny informatyki, elektrotechniki, elektroniki oraz nauk pokrewnych. Dostęp testowy trwa do 7 lutego 2018 r.

Baza IEEE Xplore zawiera wydawnictwa IEEE (Institute of Electrical and Electronic Engineers). Zapewnia dostęp do ponad 4 milionów pełnotekstowych artykułów z czasopism i materiałów konferencyjnych, co stanowi prawie jedną trzecią wydawanych na całym świecie publikacji z dziedziny elektrotechniki, łączności i informatyki.

Zawartość bazy:

• czasopisma, magazynów i sprawozdań wydawanych przez IEEE
  • Materiały konferencyjne IEEE
  • Streszczenia z seminariów i konferencji
  • Normy i standardy

Zakres tematyczny bazy: lotnictwo, inżynieria samochodowa, biomedycyna, obwody i systemy, łączność, sprzęt komputerowy, oprogramowanie, nauki o ziemi, przechowywanie danych, nanotechnologia, tworzenie sieci, inżynieria oceaniczna, energoelektronika, elektryczność i energia, robotyka, elektronika kwantowa, półprzewodniki, przetwarzanie sygnałów, półprzewodnikowe układy scalone, łączność bezprzewodowa

Dostęp do bazy:

Szkolenia i pomoce odnośnie korzystania z bazy znajdują się na stronach:

Baza IEEE Xplore jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł do 7 lutego 2018 r.

Wszelkie uwagi na temat przydatności baz prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej: tel. 17 872-13-77,78, inform [at] ur [dot] edu [dot] pl, gg: 1439932