Biblioteka NIECZYNNA do odwołania

-A A +A

W nawiązaniu do Zarządzeń Rektora UR z 11 marca 2020 r. oraz 16 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 wśród społeczności Uniwersytetu Rzeszowskiego informujemy, że Biblioteka jest NIECZYNNA dla Czytelników od 12 marca 2020 r. do odwołania. Pracujemy zdalnie, więc prosimy kontaktować się z nami drogą e-mailową. 

Najlepiej i najszybciej skontaktować się z nami drogą e-mailową: biblio [at] ur.edu.pl. Kontakt z Wypożyczalnią: wypbur [at] ur.edu.pl, a z Informacją Naukową: inform [at] ur.edu.pl. Informacje dotyczące rejestrowania dorobku naukowego pracowników i bazy PBN uzyskać można e-mailowo pod adresami: egotkow [at] ur.edu.pl , alabu [at] ur.edu.pl oraz inform [at] ur.edu.pl

Informujemy ponadto, że w tym okresie:

  • terminy zwrotów wypożyczonych książek są automatycznie przedłużone,
  • nie są naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych książek,
  • nie ma możliwości składania zamówień,
  • wszystkie zrealizowane, a nie odebrane zamówienia będą prolongowane do momentu, gdy Biblioteka zostanie ponownie otwarta.

Ponadto przypominamy, że Studenci i Pracownicy UR mają zdalny dostęp do kolekcji książek i czasopism elektronicznych będących w subskrypcji UR (e-booki: 250 995 tytułów, e-czasopisma: 21 215 tytułów), dostępnych ze strony BUR w zakładce „E-źródła”, przez serwer PROXY. W całym okresie zamknięcia Biblioteki możliwe będzie zakładanie kont do PROXY.

Zachęcamy do korzystania z naszej MULTIWYSZUKIWARKI, która umożliwia przeszukiwanie wszystkich dostępnych zasobów elektronicznych z jednego miejsca.