Akademia Web of Science i InCites - kwietniowe webinaria

Zapraszamy na cykl webiariów dotyczących baz Web of Science i InCities, które krok po kroku ukażą, jak poruszać się po zasobach i wyszukiwać informacje, aby w pełni wykorzystać potencjał platform.

Web of Science - wyszukiwanie cytowanych pozycji bibliograficznych
Dowiedz się jak:
  • wyszukać cytowane źródła,
  • znaleźć warianty cytowań,
  • sprawdzić jakie źródła spoza Web of Science mają cytowania na platformie

Tworzenie profilu Publons i integracja z Web of Science
Dowiedz się jak:

• stworzyć i budować swój profil autora i recenzenta,
  • znaleźć badaczy i recenzentów z poszczególnych obszarów badań, czasopism, instytucji lub krajów,
  • poznać społeczność naukową i Akademię Publons wspierającą Cię w Twojej karierze naukowej i recenzenckiej.

Wyszukiwanie zaawansowane na Web of Science
Dowiedz się:

• jak budować złożone kwerendy dla uzyskania właściwych rezultatów,
  • co daję wyszukiwanie zaawansowane i jakie dodatkowe pola oferuje,
  • jak łączyć kwerendy z historii wyszukiwań.

Zarejestruj się:

Poznaj swoją dziedzinę badawczą dzięki Web of Science i odkrywaj więcej
Od znalezienia odpowiednich badań w swojej dziedzinie po pomocny przewodnik po czasopismach naukowych, które mają znaczenie. Dołącz do ekspertów WoS, którzy dzielą się kluczowymi wskazówkami, aby pomóc Ci w Twoich badaniach.

Polski schemat kategorii i inne nowości w InCites Benchmarking & Analytics i w Journal Citation Reports
Sprawdź zastosowanie nowo wprowadzonego schematu polskich kategorii tematycznych w InCites Benchmarking & Analytics, opracowanego we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Sesja przedstawi także unifikację nazw wydawców i nowy raport dla instytucji, a także zmiany w profilach czasopism w JCR.
Zarejestruj się: 28 kwietnia 2020, godz. 10:00-10:45

Odkryj ujednolicone dane w Web of Science
Odkryj znaczenie ujednoliconych nazw instytucji w Web of Science i inne cechy unifikacji danych z bazy wokół nazwisk autorów, organizacji finansujących, czy wydawców, wykorzystywanych w innych aplikacjach.
Zarejestruj się: 29 kwietnia 2020, godz. 10:00-10:45

ZACHĘCAMY DO UCZESTNICTWA W SZKOLENIACH!