Baza danych makroekonomicznych CEIC

-A A +A

Baza danych CEIC oferuje precyzyjne i aktualne dane makroekonomiczne, sektorowe, finansowo-bankowe i statystyczne wraz z archiwami sięgającymi roku 1946 obejmujące rynki całego świata. Dane te wykorzystywane są przez instytucje zarządzające aktywami, instytucje rządowe, organizacje akademickie i badawcze jak również firmy konsultingowe.

CEIC - www.ceicdata.com (CDMNext), to rozwiązanie on-linowe, które dzięki łatwej nawigacji zgrupowanych baz danych, pozwala na stworzenie szybkich i wnikliwych analiz. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanych funkcji wyszukiwania, wizualizacji, przetwarzania i pobierania danych.

Dane zawarte w bazie CEIC pochodzą z głównych lokalnych i regionalnych biur statystycznych oraz z głównych organizacji zajmujących się zbieraniem danych dotyczących przemysłu dla wszystkich krajów objętych ochroną. Dzięki bazie CEIC DATA mają Państwo dostęp również do wysokiej klasy zespołu ekspertów i analityków danych CEIC znajdujących się w 20 krajach na całym świecie. Nasi analitycy przetwarzają i aktualizują setki tysięcy serii danych, zapewniają unikalny wgląd w źródła danych i wzorce wydawania oraz opracowują wykresy, analizy na temat istotnych tematów.

Baza CEIC to:

  • ponad 6 milionów szeregów czasowych
  • 18 sektorów makroekonomicznych
  • 14 sektorów przemysłowych
  • dane o poziomie regionalnym i poziomie miasta
  • zasięg geograficzny obejmujący 200 krajów

Zasoby dostępne są z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł od 20 marca do 20 kwietnia 2020 r.