EBSCO - dostępy testowe do baz prawniczych oraz z zakresu bezpieczeństwa

Uprzejmie informujemy, że dostępy testowe do baz Legal Source, Index to Legal Periodicals & Books Full Text, Criminal Justice Abstracts with Full Text oraz International Security & Counter-Terrorism Reference Center zostały otwarte na okres trzech miesięcy do 15 czerwca 2021 roku. Poniżej znajdują się ich opisy oraz bezpośrednie linki. Bazy możliwe są do wyszukania także w wyszukiwarce EDS.

Legal Source zawiera pełny tekst najbardziej znanych czasopism naukowych z zakresu prawa i jest autorytatywnym źródłem informacji odnośnie bieżących studiów, myśli i kierunków w dziedzinie prawodawstwa. Baza zawiera ponad 500 czasopism pełnotekstowych non open access, opracowane przez specjalistów szczegółowe dane bibliograficzne artykułów z wielu innych czasopism prawniczych, roczników, statutów, publikacji uniwersyteckich i dokumentów rządowych oraz ponad 420 przeglądów prawnych. Użytkownicy docenią różnorodność i międzynarodowy zasięg publikacji zawartych w bazie np.: artykułów naukowych, materiałów z konferencji i sympozjów, dokumentów jurysdykcyjnych, decyzji sądowych, aktów prawnych, książek, recenzji książek i wiele innych. Jest to doskonałe źródło informacji dla prawników, nauczycieli akademickich, przedsiębiorców, bibliotekarzy, studentów prawa, praktykantów adwokackich oraz wszystkich osób zajmujących się prawem. Tematyka bazy obejmuje: prawo administracyjne, prawo antymonopolowe, bankowość, prawo gospodarcze, prawo konstytucyjne, prawo karne, planowanie przestrzenne, prawo rodzinne, prawo ubezpieczeniowe, prawo własności intelektualnej, prawo lokalowe, korporacje międzynarodowe, prawo patentowe, poświadczenie autentyczności testamentu, papiery wartościowe, prawo podatkowe, rozporządzenia handlowe i wiele innych.

Index to Legal Periodicals & Books Full Text zawiera pełny tekst, niedostępnych w wolnym dostępie 180 periodyków, datowanych aż do 1981 roku. Indeksuje 1100 czasopism prawniczych, przeglądów, roczników statystycznych i publikacji akademickich. Zawiera ponad 300 przeglądów prawniczych.

Criminal Justice Abstracts with Full Text jest bazą pełnotekstową i zawiera rekordy bibliograficzne oraz pełny tekst we wszystkich istotnych dziedzinach związanych z sądownictwem karnym i kryminologią. Zawarte w bazie publikacje pochodzą z całego świata i odzwierciedlają proces globalizacji, który dotyczy również kryminologii. Kolekcja obejmuje ponad 520.000 rekordów i pełny tekst ponad 320 czasopism naukowych i popularno-naukowych, pełnotekstowe książki i monografie oraz wiele innych publikacji.

International Security & Counter-Terrorism Refernce Center (ISCTRC) zawiera informacje na temat wszelkich aspektów bezpieczeństwa i antyterroryzmu. Została opracowana dla celów analizy i lepszego zrozumienia problematyki bezpieczeństwa i terroryzmu. Obejmuje obszerne źródła publicznie dostępnej informacji dla celów wywiadu i jest przeznaczona dla analityków, specjalistów zajmujących się zarządzaniem ryzykiem oraz studentów. Baza zawiera około 2.500 pełnotekstowych publikacji, kilkaset tysięcy wyselekcjonowanych artykułów, serwisów i raportów informacyjnych (w tym Stratfor Analysis, Stratfor Forecasts, and Stratfor Geopolitical Diary), streszczeń książek, najczęściej zadawanych pytań oraz własnych opracowań naświetlających sprawy terroryzmu i bezpieczeństwa. Baza łączy pogłębione analizy naukowe z komentarzami ekspertów z różnych organizacji, agencji i wydawnictw oraz bieżące przeglądy rozwoju wydarzeń o zasięgu międzynarodowym, politycznym, wojskowym, ekonomicznym, społecznym i technicznym. Baza zawiera ponadto kolekcję ponad 10.500 zdjęć, map i flag.

ZACHĘCAMY DO TESTOWANIA BAZ!