"Wybieram Bibliotekę" - Tydzień Biblioteki UR

W czwartek 7 maja rozpoczynamy w naszej Bibliotece obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem "Wybieram Bibliotekę". Samoobsługowa wypożyczalnia, spotkania z podróżnikami, loteria fantowa, konkurs dla Czytelników - to tylko niektóre atrakcje związane z tym wydarzeniem. Serdecznie zapraszamy!

Program obchodów Tygodnia Biblioteki UR:

7 maja (czwartek)

• 9.00-18.00 - SAMOOBSŁUGOWA WYPOŻYCZALNIA

SAM zamów, SAM poszukaj, SAM wypożycz* - możliwość poznania pracy Wypożyczalni "od kuchni".

*samodzielne realizowanie zamówienia a następnie wypożyczenie będzie możliwe jedynie w asyście pracownika Wypożyczalni.

• OD GODZ. 12.00 - CHARYTATYWNA LOTERIA FANTOWA

Podczas loterii fantowej będzie można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in:

• 10 podwójnych biletów do kina Helios
  • 10 bonów do restauracji McDonalds
  • 15 bonów na dowolnie wybraną pizzę do skorzystania w lokalu Maxi Pizza
  • materiały biurowe
  • książki
  • wiele innych niespodzianek od naszych sponsorów

Każdy los wygrywa! Koszt losu - 2 zł. Dochód z loterii będzie przeznaczony na kontynuację leczenia, rehabilitację oraz zakup podnośnika i specjalistyczngo wózka inwalidzkiego dla Kubusia (Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą).

• 17.00-18.30 - „Niebezpieczne sytuacje na szlaku” - prelekcja podróżnicza Tomasza Chałupskiego

Tomasz Chałupski - pracownik Uniwersytetu Rzeszowskiego, miłośnik podróży i samotnych wypraw w najbardziej odległe zakątki świata, opowie o groźnych sytuacjach i przygodach, które przeżył m. in. w Nepalu, Maroku i Argentynie.

• 18.30-20.00 - „Motocyklowa opowieść o kamiennych wieżach, gruzińskim winie i kaukaskich góralach” - Tamara i Paweł Głaz

Tamara i Paweł Głaz – pasjonaci podróży motocyklowych, autorzy przewodnika Motocyklem po Europie : 20 tras od Bałtyku po Adriatyk opowiedzą o swojej wyprawie do Gruzji.

8 maja (piątek)

• 9.00-18.00 - ABOLICJA czyli "Oddaj zaległe książki - nie zapłacisz kary!"
Tylko w tym dniu możliwość oddania książek z przekroczonym terminem zwrotu bez poniesienia konsekwencji finansowych!

11 maja (poniedziałek)

12.00 - „Rewolucja czy ewolucja? Transformacja technologii bibliotecznych” Piotr Marcinkowski, Aleph Polska

Prezentacja szkoleniowa dla bibliotekarzy, pracowników i studentów UR na temat zmian w sposobie wyszukiwania informacji naukowej w internecie.

12 maja (wtorek)

• 11.00-12.00 - Bibliotekarze UR chorym dzieciom
Pracownicy BUR czytają dzieciom w Bibliotece przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

13 maja (środa)

• 12.00 - Rozstrzygnięcie konkursu "Przychodzę do biblioteki, bo..."
W internetowym konkursie zapytaliśmy naszych Czytelników dlaczego przychodzą do biblioteki, co im się u nas podoba, a co chcieliby zmienić. Autorzy najciekawszych wypowiedzi i opinii otrzymają nagrody-niespodzianki.

14 maja (czwartek)

• 09.00 - Biblioteka Uniwersytecka dla gimnazjalistów
Pre-lekcja o Fredrze i jego "Zemście" przygotowana przez Pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Inne atrakcje:

• "Od tej strony nas nie znacie..."
    wystawa poświęcona pasjom i zainteresowaniom pracowników BUR (hol główny Biblioteki)

• "Zaproponuj do zbiorów" - jeśli nie znalazłeś(-aś) w naszym katalogu książki, której szukasz, a uważasz, że powinna się ona pojawić w naszych zbiorach, wrzuć propozcyję zakupu do urn ustawionych obok terminali bibliotecznych w holu na parterze.
  • Wystawa prac Barbary Hubert (Czytelnia Prasy)
  • Wystawa prac Barbary Smoczeńskiej (Czytelnia Czasopism)

Strona wydarzenia w serwisie Facebook:

Tydzień Biblioteki UR został zorganizowany przy pomocy naszych sponsorów, którym bardzo dziękujemy!

SPONSORZY: