Dostęp testowy do ProQuest One Academic

-A A +A

Zachęcamy do testowania ProQuest One Academic, największej na świecie kolekcji czasopism, książek elektronicznych, rozpraw, wiadomości, materiałów video i źródeł pierwotnych. Dostęp testowy trwa do 10 maja 2019 r.

 

ProQuest One Academic składa się z czterech wielodyscyplinarnych baz:

  • ProQuest Central - połączenie najczęściej wykorzystywanych baz danych na świecie w celu stworzenia najbardziej kompletnych multidyscyplinarnych zbiorów badawczych. Znajdziemy tu treści ze wszystkich głównych obszarów tematycznych, m.in. biznesu, zdrowia i medycyny (w tym pielęgniarstwa), nauk społecznych, sztuk pięknych i nauk humanistycznych, edukacji, nauki, inżynierii i religii.
  • Academic Video Online - najbardziej kompleksowa subskrypcja transmisji strumieniowej wideo, jaka jest dostępna dla bibliotek. Uporządkowana pod kątem użytkowników akademickich baza Academic Video Online obejmuje ponad 66 tys. tytułów z najróżniejszych dziedzin, takich jak antropologia, biznes, doradztwo, film, zdrowie, historia, muzyka – i wiele innych. Ponad 14 tys. tytułów dostępnych jest wyłącznie na ProQuest.
  • Academic Complete® - ponad 150 tys. ebooków z licznych dziedzin. Starannie wyselekcjonowane tytuły Academic Complete pochodzące od wiodących wydawców wspierają programy nauczania, odpowiadają na trendy w zakresie liczby absolwentów i pojawianie się nowych kursów i kierunków studiów.
  • ProQuest Dissertations & Theses Global™ - największy cyfrowy zbiór zawierający 4,5 mln prac dyplomowych i doktorskich (2,5 mln w dostępie pełnotekstowym). Baza, którą zaprojektowano jako oficjalne zewnętrzne repozytorium Amerykańskiej Biblioteki Kongresu, zawiera bogate materiały z Ameryki Północnej i innych regionów – zarówno historyczne, jak i bieżące.

 

Dostęp do ProQuest One Academic:


Ulotka informacyjna

Baza ProQuest One Academic jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do e-źródeł do 10.05.2019 r.

 

Wszelkie uwagi na temat przydatności tego serwisu prosimy kierować do Oddziału Informacji Naukowej: tel. 17 872-13-77,78, inform [at] ur.edu.pl, gg:  1439932