Baza danych MathSciNet

-A A +A

Serdecznie zapraszamy do korzystania z MathSciNet - bazy danych tworzonej przez American Mathematical Society, zawierającej recenzje, streszczenia i informacje bibliograficzne o publikacjach z zakresu matematyki.

MathSciNet to starannie prowadzona i łatwo przeszukiwalna baza danych zawierająca recenzje, streszczenia i informacje bibliograficzne o naukowych publikacjach z dziedziny matematyki.
Zakres tematyczny bazy obejmuje takie dziedziny, jak: matematyka, statystyka, inżynieria, fizyka matematyczna, biomatematyka, badania operacyjne, informatyka.
Rocznie dodawane jest 100,000 nowych rekordów sklasyfikowanych według Mathematics Subject Classification. Baza stanowi kontynuację drukowanej publikacji Mathematical Reviews. Zawiera ponad 3 miliony rekordów z czego ponad 1,7 milion zawiera bezpośredni link do oryginalnego artykułu. Informacje pozyskiwane są z około 550 czasopism. W bazie udostępniono również dane na temat cytowań czasopism, autorów, artykułów i recenzji.


Dostęp do bazy:

 

Baza MathSciNet jest dostępna z komputerów w sieci uczelnianej oraz z komputerów domowych w ramach zdalnego dostępu do E-źródeł przez PROXY.