Atlas anatomiczny Anatomy.TV - Primal Pictures 3D

Zapraszamy do korzystania z trójwymiarowego atlasu anatomicznego człowieka, który oferuje dostęp do pełnego zestawu trójwymiarowych warstw anatomicznych z podziałem na poszczególne części organizmu oraz z wyróżnieniem specjalizacji medycznej i funkcji zawodowej, a także szczegółowy model 3D wszystkich struktur i możliwość obracania modelu o 360 stopni. Dostęp do Anatomy.TV - Primal Pictures otwarty jest do 14 maja 2020 r.

Anatomy.TV - Primal Pictures daje możliwość dynamicznego, multimedialnego poznawania anatomii człowieka poprzez wizualizacje i opisy poszczególnych części ciała. Zawiera ponad 6.500 obrazów oraz zestawy testów. Jest ciekawą i szybką formą poszerzania wiedzy, interesującą pomocą dla studentów, rehabilitantów , pielęgniarek i lekarzy.

Użytkownik ma możliwość przeglądania różnych modułów anatomicznych z podziałem na poszczególne części organizmu oraz z wyróżnieniem zainteresowań użytkownika ze względu na pełnioną funkcję zawodową lub specjalizację medyczną.

Anatomy.TV - Primal Pictures to:

• szybki i łatwy dostęp do pełnego zestawu trójwymiarowych warstw anatomicznych człowieka z podziałem na poszczególne części organizmu oraz z wyróżnieniem specjalizacji medycznej i funkcji zawodowej,
  • szczegółowy model 3D wszystkich struktur: szkielet, mięśnie, układ nerwowy, narządy człowieka dostęp do pełnego zestawu trójwymiarowych struktur anatomicznych człowieka,
  • możliwość obracania modelu o 360 stopni i dodawania lub usuwania warstw anatomicznych,
  • dostęp do tekstu, sekcji ze slajdów z badań klinicznych, diagramów, filmów wideo i skanów MRI (rezonans).

Wejście do bazy: (należy w "Resources" wybrać Anatomy.tv")

Dostępne moduły Anatomy.TV - Primal Pictures:

1) Moduł - główna anatomia człowieka. Moduł ten obejmuje ponad 50 tytułów i obejmuje pełną gamę dokładnych modeli anatomii 3D, anatomii funkcjonalnej, obszarów klinicznych i specjalistycznych. Jest to idealne rozwiązanie dla szerokiej gamy kursów medycznych i edukacji medycznej.
2) Moduł - 3D anatomia człowieka. Połączenie trzech najpopularniejszych tytułów Primal Pictures; Atlas 3D anatomii człowieka, anatomia człowieka 3D w czasie rzeczywistym i funkcjonalna anatomia człowieka 3D. Moduł ten oferuje szereg kursów, zapewniając szczegółowy wgląd w strukturę ludzkiego ciała, oraz przyjazny dla użytkownika i intuicyjny interfejs .
3) Moduł - 3D Anatomia człowieka i fizjologia. Moduł Anatomii Człowieka z dodatkowym bonusem w postaci Anatomii Człowieka w 3D i Fizjologii zapewnia szczegółowe treści odpowiadające najlepszym podręcznikom anatomii i fizjologii.
4) Moduł - 3D do stomatologii. Trzy bardzo szczegółowe i dokładne tytuły Primal Pictures; Stomatologia, higiena jamy ustnej i stomatologia 3D w czasie rzeczywistym, Moduł ten zapewnia wszystko, czego potrzeba, aby uczyć się, poznawać i praktykować stomatologię.
5) Moduł - Sport, fizjoterapia i rehabilitacja 3D. Ten Moduł zawiera: anatomie funkcjonalna, urazy sportowe, ćwiczenia, treningi oporowe, pilates, terapia dłoni, akupunktura i kursy anatomiczne, zapewniające wszystko, czego potrzeba, aby uczyć się i praktykować anatomię sportową i w fizjoterapii.
6) Moduł - zaburzenia w porozumiewaniu się z otoczeniem 3D. Ten moduł zawiera: anatomię człowieka 3D i fizjologię dla Audiologii/Laryngologii, anatomię człowieka 3D dla patologii mowy i języka, anatomię ludzkiej głowy 3D i karku wraz z narządami zmysłów i podstawowej Neuroanatomii, atlas 3D anatomii ludzkiej głowy i karku. Dostęp do bazy Anatomy.TV jest przez przeglądarkę www oraz aplikacje mobilne.

Dostęp do Atlasu możliwy jest z komputerów w sieci uniwersyteckiej UR, a także zdalnie poprzez serwer PROXY. Dostęp aktywny jest do 14 maja 2020 r.